Alkolü Bırakmak İsteyenlere Tavsiyeler

Alkol hayatta bilinen en büyük tutsaklıktır ve bu tutsaklığın ölümle sonuçlandığı hikayelerin sayısı sanıldığından da fazladır. Alkolü Bırakmak İsteyenlere Tavsiyeler

Ölümle sonuçlanmasa bile organ kayıpları, iç organların ağır hasar görmesi sonucu yaşam kalitesinin ciddi anlamda düşmesi ve yaşanan sorunlardan kaynaklı aile parçalanmaları alkolün verdiği zararlardan sadece birkaçıdır. Alkol tutsaklığından kurtulamk istiyorsanız sadece harekete geçin, gerisi kendiliğinden gelecektir.

Alkolü Bırakmak İsteyenlere Tavsiyeler

• Alkolden kurtulmak isteyenler için ilk önerimiz inançlı olmalarıdır. İnanarak başlayacakları bir mücadele mutlaka zaferle sonuçlanacaktır. Kendinize güvenin ve alkolden korkmayın. Unutmayın ki korku sadece sizin alkolle birlikteliğinizi uzatacak ve size daha fazla zarar verecektir.
• Alkolden tam anlamıyla arınmak istiyorsanız alkolün insan sağlığı üzerindeki zararlarını araştırın. Hatta bunları listeleyerek her zaman görebileceğiniz bir yerlere asın. Bu sayede alkolün sizden neler çaldığını net şekilde görmüş olursunuz.
• Alkol bırakma sürecinde ailenizle işbirliği yapın. Onlara durumunuzu açarsanız zor zamanlarınızda en büyük destekçiniz olduklarını göreceksiniz.
• Alkolden kurtulma süreci zorlu bir süreçtir ve sizin ciddi anlamda dayanıklılık göstermeniz gerekir. Bahsettiğimiz bu zorluklara dayanma olgunluğunu gösteremeyebilirsiniz. Bu gibi durumlardaki bağımlılara tavsiyemiz uzman desteği almanızdır. Alacağınız psikolojik destek sayesinde zorlukları göğüslemeniz daha kolay olacaktır.
• Bu süreçte moral çok önemlidir. Kendinizi iyi hissedeceğiniz şeyler yapmaya çalışın. Yeni hobiler edinin ya da olmak istediğiniz yerde ve olmak istediğiniz kişilerle birarada olun. Açık havanın çok iyi geldiğini unutmayın. Sık sık açık havada yürüyüşler yapın. Doğa yürüyüşleri sizi daha sağlıklı hissettirecektir.
• Belli zaman dilimlerini alkolsüz şekilde aşmayı başardığınızda kendinize ödüller verin. Mutlu olacağınız herhangi bir ödül sizi motive edecektir.
• Alkol tüketme isteğinizdeki artış biraz da görmenize ya da koklamanıza bağlıdır. Bu yüzden alkol tüketiminin olduğu mekanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Buna ek olarak alkolle ilgili sohbetlere de katılmaktan kaçının ki etkilenmeyin.
• Alkol bırakma süreci gözünüzde fazlaca büyüyor ve siz bu süreci tek başınıza atlatamayacağınızı düşünüyorsanız biorezonans merkezlerine başvurabilirsiniz. Biorezonans terapi uygulayan bu merkezler alkolü beyninizden atma hedefinde olduğu için kalıcı alkol bırakma söz konusudur.