Alkolü Bıraktıktan Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Alkol ve alkol bağımlılığı her özellikteki toplum için büyük bir tehdit unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Alkolün yarattığı tahribat bireysel ve toplumsal boyutlarda ayrı ayrı ele alındığında her iki alanda da ciddi boyutlara ulaştığını söylemek mümkündür. Toplumu ve bireyleri bilinçlendirmek adına çeşitli girişimler hayata geçirilmekte, özellikle kişilerde aydınlanma yaratma yoluyla alkolün izleri toplum yapısından silinmeye uğraşılmaktadır.

Alkolü Bıraktıktan Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Alkol insan sağlığının en büyük düşmanı olarak kabul görmektedir. Hal böyle olunca insan sağlığı üzerinde kalıcı olan ya da olmayan birçok zararı söz konusudur. Alkolden kurtulmak için atılacak adımlar kişiyi sağlığına kavuşturacaktır ancak bu süreç biraz zaman alacaktır. Alkolü bırakma basamağı gerçekleştikten sonra alkol bağımlıarı için başka bir sayfa açılır. Bu noktada yaşanacak yoksunluk belirtileri kontrol altına alınmalıdır. Alkol tüketiminin durmasıyla beraber kişide şiddetli baş ağrıları kendini gösterir. Bunu önlemek için bol su tüketimi şarttır. Bol su içerek baş ağrılarını tamamen ortadan kaldıramasanız bile en aza indirgemeyi başarırsınız.
Alkol tüketimini kontrol altına almanız sizi tamamen alkolden soyutlamaz. Diğer bir ifadeyle her zaman alkolün tehdidi altındasınızdır. Bu nedenle özellikle alkolü hayatınızdan çıkardığınız ilk altı ay alkol tüketiminin olduğu mekanlarda bulunmamalı ve gerekirse alkol tüketen dostlarınızla görüşmemelisiniz.

Alkolü bıraktıktan sonra sizin için yepyeni bir yol açılır. Bu yol aydınlık ve ışıklıdır. Vücudunuz alkolün etkilerini üzerinden atmak için en kısa zamanda harekete geçer. Artık vücudunuz için detoks zamanı başlamıştır. Beslenmenize gösterdiğiniz özenle bu detoks sürecini hızlandırabilir ve arınmayı %100 ‘e ulaştırabilirsiniz. Alkolün vücutta bütün organları etkilemekle birlikte en büyük zararı karaciğere verdiğini biliyoruz. Karaciğerin kısa sürede temizlenmesi bu yüzden çok mümkün değildir. Ancak doğru beslenme adımlarıyla karaciğerin temizlenmesini hızlandırabilirsiniz. Özellikle tere bitkisi, çubuk tarçınla hazırlanmış çaylar, keçiboynuzu çayı bu süreci destekler.

Bunlara ek olarak alkol bırakma yönteminiz biorezonans terapi ise alkolden kurtulmanızı takip eden ilk 3 aylık zaman diliminde kontrollerinizi yaptırmanız gerekir. Biorezonans terapi uygulaması istenmeyen hatalı frekansların temizlenmesi uygulamasıdır ve bu yöntemle alkole dair yaşanmışlık haritası beyindn silinir. Bu nednele seans başarıları oldukça yüksektir. Bununla birlikte tedavinin yüksek başarı yüzdesine ulaşması için mutlaka kontrollerin yapılması gerekir.